Jump to content

Interviu #1 - Dragosh - Marketing Manager


Seth.
 Share

Recommended Posts

Seth: Salutare! Hai să-ncepem cu Dragosh din viaţa reală. Cum te numeşti, ce vârstă ai şi de unde eşti?

Dragosh: Salutare. In viata reala lumea ma striga tot Dragos, am 20 de ani si sunt din Constanta.

 

Seth: La ce facultate esti si unde?

Dragosh: Sunt anul I la facultatea de Stiinte Politice a Universitatii din Bucuresti.

 

Seth: Ce activitati ai in prezent?

Dragosh: Sunt freelancer digital marketer/graphic designer. Mai fac si muzica din cand in cand. Joc baschet si mai nimic.

 

Seth: Cand si cum te-ai alaturat acestei comunitati?

Dragosh: Sa fiu sincer, cred ca acum vreo 10 ani, si de atunci tot joc aici, nu am plecat niciodata, doar m-am mai lasat si m-am tot reapucat, dar de vreo 5 ani ajut mai mereu la dezvoltarea, cresterea, promovarea serverului.

 

Seth; Care a fost factiunea ta de suflet si de ce?

Dragosh: Factiunea mea de suflet este si a ramas The Triads, acolo am fost prima oara lider si am facut full, dupa a urmat The Mafia pe care am umplut-o cu BuLaNNN.

 

Seth: Cum ai fost recrutat la gradul de admin si care a fost reactia ta?

Dragosh: Stiu ca se facea Event Day si nu era niciun administrator online ca sa organizeze eventuri. Eu, pana in 2014 nu am avut decat helper. Am luat helper 1 pe-atunci si mi-a dat Shompy up de-abia dupa 6 luni la helper 2. Dupa stiu ca el s-a lasat si eu eram din ce in ce mai activ. M-am simtit bine, iti dai seama - stiind ca sunt apreciat si ca sunt un ajutor de nadejde al serverului. Experienta am prins cu timpul - am gresit si eu si de-asta sunt mai intelegator, as putea spune.

 

Seth: La ce nivel de admin consideri ca depune un jucator cea mai multa munca?

Dragosh: Din punctul meu de vedere, toate nivelurile de admin sunt importante - eu le consider ca fiind niste etape prin care devii responsabil si dezvolti, dobandesti anumite abilitati de lider. Normal, cea mai multa treaba o are adminul 1337 (Co-Owner) - stim cu totii asta. El trebuie sa se asigure de buna-starea serverului in lipsa unui Owner/Manager. 

 

Seth: Fiind Owner cum te intelegi cu membri staff-ului?

Dragosh: Cred ca ma inteleg bine cu toti. Deocamdata ma acomodez cu functia asta, desi nu e asa mare diferenta intre ce am fost in trecut si ce sunt acum. Sunt ceva probleme in staff dar o sa le rezolvam, desi toti care sunt in staff sunt playeri ok, din punct de vedere al accesului mai au scapari, ca sa zic asa. O sa se rezolve cu timpul.

 

Seth: Cat crezi ca se va mai juca SA:MP, dar tu?

Dragosh: Eu o sa mai joc cat timp va fi ONLINE gta.blackgun.ro si sper ca treaba sa devina cat mai longeviva. Mai sunt multi playeri de SA:MP in Romania, asta dupa cum vedeti si voi pe celelalte servere si chiar si la noi. In ultima perioada am avut un flux de cam 200 persoane care au jucat la noi pe server si o sa ne revenim. Doar sa se obisnuiasca lumea cu ce e acum in lume, daca ma intelegeti.

 

Seth: Ce parere ai despre server, cum a evoluat el in decursul acestor ani?

Dragosh: De la playeri, la bun simt, la sisteme, la gamemode, la social media - serverul a EVOLUAT. De cand a fost preluat de ArthuR de la paulik si hollow serverul creste, este modernizat, updatat de iSnake, caruia ii multumesc pt implicare. Chiar daca nu se vede in playeri. Ideea e ca acum sunt si mai multe servere de SA:MP. Noi incercam in continuare sa fim diferiti si sa inovam SA:MP-ul romanesc. Suntem singurul server de GodFather ramas din Romania cu o activitate mare. Avem deja 4000 conturi si avem 4 luni de activitate. Suntem foarte bine. Pe 1 iunie incepem UNBAN DAYS - o sa mai avem inca un flux mare de playeri.

 

Seth: Ce ai schimba la el? Ce crezi ca ar fi cu adevarat de ajutor?

Dragosh: O sa las playerii sa raspunda aici. Mie sincer mi-ar placea sa avem pe server un vlogger/youtuber care sa filmeze la noi pe server si sa se joace. Nu doar sa promoveze. Sa isi aduca comunitatea aici alaturi de noi. Chiar cred ca meritam asta. Noi, comunitatea BlackGun. Pe langa asta, mi-as mai dori si sa facem 1k like-uri pe pagina de facebook.

 

Seth: Ce sfat ai acorda unui player care ar dori sa faca parte din staff-ul BlackGun?

Dragosh: Sa fie ei insusi, nu cautam persoane false. Cautam personalitati diverse, diferite, oameni dornici sa ne ajute, oameni care fac asta din pasiune. Avem nevoie de oameni care sunt pasionati. Inainte de toate, pana sa va decideti ca vreti sa faceti parte din staff-ul BlackGun, ganditi-va si puneti-va in locul actualului staff al serverului. Ganditi-va daca puteti sa faceti fata.

 

Seth: Ce te motiveaza sa iti continui munca ca si Owner?

Dragosh: Vreau doar sa duc mai departe munca asta pe care cei mai vechi (la care ma adaug si eu) au depus-o de mult. Ma leaga multe prietenii de BlackGun, PlayNion, ProNion. Au fost multi oameni buni aici si inca sunt. Pentru asta o sa continuam sa ducem mai departe treaba asta. 

 

Seth: Pentru final, vreau sa iti multumesc pentru acest interviu si pentru timpul acordat.

Dragosh: Numai bine!

 

Acesta a fost @Dragoshcare a acordat primul interviu a acestei noi categorii, o sa urmeze pe viitor si altele asa ca activiti-va butonul de notificari al categoriei pentru a aflat persoanele din spatele monitorului.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Dragosh changed the title to Interviu #1 - Dragosh - Marketing Manager
  • Seth. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...