Jump to content

Duminica 28.04.2024 - 15:00 - Redeschiderea serverului


Wasay
 Share

Recommended Posts

Salutare,

 

In primul rand as dori sa incep cu niste scuze la adresa tuturor playerilor care asteapta atat informatii noi cat si redeschiderea serverului: Scuzati baieti, suntem ~aproape~ prosti. Totusi, cum ar spune Creanga, prosti prosti, dar cand ne uitam in jur prindem curaj.

 

Avand in vedere ca v-am lasat cu un poll intr-un topic postat acum ceva timp, dupa cum ati aflat sau ati preconizat, se va incepe de la 0 [ WIPE ].

 

De ce am ales aceasta solutie?

Datele pe care le aveam nu erau cele mai rasarite, backup-ul pe care il aveam era unul destul de “urat”, anumite conturi fiind okey dar anumite conturi aveau diferite probleme in baza de date.

Pe langa asta, am vazut si rezultatele poll-ului in care am vazut ca peste 75% dintre voi ar dori sa mergem catre aceasta solutie.

 

Ce oferim odata cu WIPE-ul?

1. Un gamemode stabil care in ultimii 3 ani a avut suisuri si coborasuri pe partea de economie. Pe parcursul celor 3 ani au aparut diferite probleme, bug-uri sau inegalitati cu metode de a face bani, unele fiind extrem de profitabile iar altele deloc. Tind sa cred, si aici vreau sa ma contraziceti daca nu este asa, ca acum aceasta problema s-a dus si ca nu mai exista metode de “imbogatire peste noapte”. Astfel, un fresh start este binevenit din punctul meu de vedere. De altfel, si protectia anti-frauda a fost imbunatatita astfel ca cei care se trezesc cu averi peste noate / peste saptamana vor fi monitorizati mult mai bine.

 

2. Un staff matur, competent si cu dorinta de ajutor si de joc. Sunt putine servere in care stafful chiar stie ce trebuie sa faca in momentul in care apar anumite probleme sau situatii. In timp ce serverele mari “a fi in staff” inseamna doar a raspunde la niste mesaje cu niste texte deja scrise, “staff-ul” dand doar copy paste, la noi staff-ul inseamna implicarea activa a helperilor si adminilor pe server.

 

3. Garantia unui server si comunitati de lunga durata. Asa cum am promis, am incercat de fiecare data se mentinem jocul cat mai echilibrat si niciodata nu ne-am gandit la inchiderea comunitatii sau a servrului. Nici acum nu ne gandim avand in vedere ca in continuare exista dorinta de joc. Cand alte comunitati mult mai mari decat noi inchid serverul, noi dorim sa oferim in continuare un loc in care te poti distra.

 

4. Garantia ca propunerile voastre ajung la noi si sunt adaugate. Multe dintre comunitati nu au topic de propuneri si fac doar ce cred ei ca este bine sau ce stiu sa faca. De asemenea, pentru comunitatile care sunt deschise la propuneri au alta problema: nu au experienta. La noi insa, fratele @iSnake este sef pe domeniu, face din tantar armasar si ii mai pune si ham sa poti sa-l calaresti. Nu stiu alta comunitate care sa aiba update-uri ca ale noastre, sisteme ca ale noastre. Majoritatea GM-urilor sunt bazate pe aceleasi regului & sisteme care sunt deja suuuper plictisitoare, nimeni nu se bate, nimeni nu se cearta, nimeni nu rade.

 

Okey, cam atat cu promovarea “valorilor” acestei comunitati, va multumesc pentru rabdarea extrema pentru care ati dat dovada in asteptarea deschiderii serverului dar si rabdarea cu care ati citit acest mesaj, tot ce pot sa va spun este ca va astept la deschidere pentru events, factiuni, mafii, robs & negot cu diferite averi care se vor face.

 

 

Va las mai jos un alt citat din Creanga care descrie cu exactitate ce s-a intamplat cat timp nu ati primit nici un fel de veste: OuyjReK.jpeg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Salutare, ma bucur ca sunteti nerabdatori si apreciez ca am primit atatea mesaje in ultimele zile. Gamemode-ul in principiu nu va suferi modificari, va fi doar un fresh start putin mai accelerat, avand in vedere ca vine Pastele si trebuie sa apara pe server un quest, un spinbox etc.

 

Ceea ce voiam sa va transmit este ca, ultima oara cand serverul a primit wipe,  pe discord tot circula mesajul "deschideti serverul sa ma plimb cu NRG-ul", practic a fost redeschis doar pentru placerea jucatorilor vechi, fara nici o presiune pe nimeni, nu concuram cu nimeni si nici nu facem vreo demonstratie de scripting. Dupa cum deja stiti, ArthuR nu prea mai are timp de joc, insa se asigura ca toate platile cu comunitatea sunt la zi, iar eu nu mai pot face update-urile la frecventa de inainte, dar va promit ca atat timp cat va exista interes pentru server din partea voastra, voi face tot posibilul sa il rasplatesc cu update-urile meritate. 

Nu e nevoie sa va faceti griji, noi comunicam in permanenta cu stafful si stim in permanenta starea serverului chiar daca nu suntem pe joc zi de zi.

 

--------------------------------

Urmatoarele modificari se vor regasi la deschidere, iar lista se va extinde in cursul acestei saptamani:

 

A fost adaugat un quest cu ocazia sarbatorilor de Paste. 
Noutatea este ca la fiecare obiect gasit veti primi acum bucati de hartie pentru a progresa mai usor cu cartonasele, fiind si la inceput.

 

Au fost adaugate textele lipsa la misiuni, pentru a reda atmosfera clasica, asa cum ati cerut.


A fost scos kitul Starter, toata lumea va incepe de la nivel 1. 

Boosturile Newbie de 14 zile au fost dezactivate.

 

Toate conturile de pe server au fost sterse, cu exceptia celor cu Full Premium.


Jucatorii cu Full Premium vor beneficia de:
- 2 RP in loc de 1 RP la logare.

- Un (/scrap) gratuit + 5 bucati de hartie in inventar (in loc de 2)
- WalkieTalkie deja in inventar
- Permis de conducere pe 100 de ore (in loc de 50)

- Skin Premium


Au fost sterse toate vehiculele personale de pe server (cu exceptia NRG-urilor obtinute prin donatie)
Varsta NRG-urilor va ramane neschimbata, insa cei care vor RESET ii rog sa ma contacteze pe Discord sau PM Forum si primesc resetare gratuita.


Toate interioarele caselor au fost deschise pentru vizualizare.

 

++ Alte surprize pe care le veti descoperi in joc.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...